Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiaj rozpoczynają się dni modlitw za dzieci, młodzież, nauczycieli i katechetów. W tym tygodniu przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Podczas Eucharystii każdego dnia, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
  2. W poniedziałek, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 17.30 i 18.00.
  3. W święto Podwyższenia Krzyża Świętego kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej przedłużony przez konferencję Episkopatu Polski z powodu epidemii.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.05 odbędzie się uroczystość I Komunii św. dla trzeciej grupy dzieci. Spowiedź dla tych dzieci, rodziców, rodzeństwa odbędzie się w piątek o godz. 16.30.
  5. Przyjmujemy intencje Mszy św. na 4 kwartał 2021 roku, czyli miesiące – październik, listopad i grudzień. Przyjmujemy również na Msze św. gregoriańskie za zmarłych, odprawiane przez 30 kolejnych dni. Informujemy też, że są wolne terminy na Msze św. w dni powszednie w tym roku.
  6. Podobnie jak w latach ubiegłych, będą spotkania dla Rodziców i dzieci klas III, które przygotowują się do I spowiedzi i I Komunii św.. Pierwsze takie spotkanie połączone ze Mszą św. będzie w niedzielę 27 września o godz. 15.00. Zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, 2, 4 i 7, ze Szkoły Pijarskiej i ze szkoły w Jamnie i Wygodzie. Przypominamy też, że w naszej diecezji obowiązuje następująca zasada: dzieci i młodzież uczęszcza na religię do szkoły, a sakramenty przyjmuje w swojej parafii.
  7. W niedzielę, 27 września, na Mszy św. o godz. 11.15 zostaną pobłogosławione plecaki i przybory szkolne. Zapraszamy dzieci, a zwłaszcza te najmłodsze.
  8. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne na 2021 rok. Kalendarz jest poświęcony Słudze Bożemu Ks. Prymasowi Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Cena kalendarza – 5 złotych.
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się Uroczystość Rocznicy I Komunii św. dla wszystkich dzieci. Spowiedź dla tych dzieci, rodziców i rodzeństwa w piątek o godz. 15.30.