Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

XXIX Niedziela Zwykła

1. Dziś XXIX niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Tydzień misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny.

2. Zbliża się wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W zakrystii i w kancelarii parafialnej możemy zgłaszać imiona naszych bliskich zmarłych na wypominki i Msze św. listopadową. Pamiętajmy też o uporządkowaniu grobów naszych bliskich.

3. I jeszcze informacja dla osób, których zmarli spoczywają na naszym cmentarzu. Przypominamy że raz na 20 lat należy wnieść opłatę za dzierżawę grobu. Prosimy zatem o odnowienie dzierżawy grobów dla zmarłych w latach 1991- 2003. Na cmentarzu nie sadzimy drzew, krzewów, tui oraz nie ustawiamy ławek. Wszystkie prace na cmentarzu należy uzgadniać z administracją cmentarza.

4. W dniach 14, 15 listopada i 19 listopada br. ks. Biskup Ordynariusz przeprowadzi wizytacje w naszej parafii. Zwyczaj wizytacji wspólnot chrześcijańskich sięga czasów apostolskich. Apostołowie odwiedzali wspólnoty umacniając je w wierze i dając wytyczne do zadań duszpasterskich i organizacyjnych.

Dnia 14 i 15 listopada ks. Biskup odwiedzi szkoły, które znajdują się na terenie parafii i szpital. W niedzielę 19 listopada ks. Biskup będzie się modlił z nami podczas każdej Mszy świętej.  Na Mszy św. o godz. 11:15 będzie błogosławił dzieciom. Zapraszamy także małżonków oczekujących potomstwa. Po Mszy św. o godz. 12:30 nawiedzi cmentarz parafialny i poprowadzi modlitwy za zmarłych. Zapraszamy tych, których bliscy spoczywają na naszym cmentarzu.

O godz. 17 w niedzielę 19 listopada, ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy za naszą wspólnotę razem z ks. Biskupem Andrzejem Dziubą – biskupem łowickim.

5. W zakrystii i w kiosku pod chórem są do nabycia kalendarze ścienne na 2024 rok. Cena kalendarza 7 zł. Tam też możemy nabyć znicze na uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

6. W tym tygodniu patronują nam:

- w sobotę, 28 października, święci Apostołowie – Szymon i Juda Tadeusz