Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

XXX Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła Parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy nasza wspólnotę z Bogiem i braćmi. Dzisiejsze dziękczynienie wiąże się też ze zobowiązaniem, abyśmy jako wspólnota dbali o nasz parafialny kościół.

2. W środę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych świętych i błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. Zapraszamy na Msze św. do naszego kościoła o godz. 7, 8, 10, 11.15 i 17. O godz. 12 Msza św. na naszym cmentarzu, a po Mszy św. procesja z modlitwami za zmarłych. O 16:30 różaniec za zmarłych w kościele. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

3. Zaś w czwartek, 2 listopada, wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tak zwany Dzień Zaduszny. Zapraszamy na Msze św. do kościoła o godz. 7, 10, 17 i 18. Po Mszy św. o godz. 10 procesja z modlitwami za zmarłych.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msza św. dla dzieci i młodzieży w I piątek o godz. 16:30. Po Mszy św. o godz. 18, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.

Różaniec fatimski w sobotę o godz. 16:30.          

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 8 Msza św. dla Kół Żywego Różańca i spotkanie formacyjne.

6. W dniach 14, 15 listopada i 19 listopada br. ks. Biskup Ordynariusz przeprowadzi wizytacje w naszej parafii. Zwyczaj wizytacji wspólnot chrześcijańskich sięga czasów apostolskich. Apostołowie odwiedzali wspólnoty umacniając je w wierze i dając wytyczne do zadań duszpasterskich i organizacyjnych.

Dnia 14 i 15 listopada ks. Biskup odwiedzi szkoły, które znajdują się na terenie parafii i szpital. W niedzielę 19 listopada ks. Biskup będzie się modlił z nami podczas każdej Mszy świętej. Na Mszy św. o godz. 11:15 będzie błogosławił dzieciom. Zapraszamy także małżonków oczekujących potomstwa. Po Mszy św. o godz. 12:30 nawiedzi cmentarz parafialny i poprowadzi modlitwy za zmarłych. Zapraszamy tych, których bliscy spoczywają na naszym cmentarzu.

O godz. 17 w niedzielę 19 listopada, ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy za naszą wspólnotę razem z ks. Biskupem Andrzejem Dziubą – biskupem łowickim.

7. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zgłaszać naszych bliskich zmarłych na wypominki i Msze św. listopadową.

8. Podobnie jak w latach ubiegłych będą przeprowadzone na cmentarzach zbiórki do puszek na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.