Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

27 IV 2014 – OGŁOSZENIA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

1. Obchodzimy dziś 2 niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Liturgia Tego dnia wskazuje nam na Boże miłosierdzie, które objawia się nie tylko w darze odpuszczenia grzechów, lecz również w tym, że Pan Jezus osobiście chce się spotkać z wątpiącym Tomaszem, a w nim z każdym z nas.

2. Świat bardzo potrzebuje Bożego miłosierdzia, dlatego wykorzystajmy ten dzień na modlitwę za nas samych i naszych bliskich. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych.

3. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na działalność diecezjalnej Caritas.

4. W czwartek rozpoczyna się maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe:

- w dni powszednie o godz. 17.30

- w niedziele i uroczystości o godz. 16.15.

Msze św. w dni powszednie od 1 maja będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00.

5. W sobotę będziemy obchodzili uroczystość NMP Królowej Polski. Zapraszamy na Msze św., które będą odprawiane wg porządku niedzielnego. Nabożeństwo majowe o godz. 16.15.

6. 3 maja obchodzimy również święto narodowe w rocznicę ustanowienia Konstytucji 3 Maja. To święto przypomina nam o potrzebie modlitwy i ofiary za naszą ojczyznę.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza św. dla dzieci i młodzieży w I piątek o godz 16.30. Spowiedź od godz. 16.00. Różaniec fatimski po mszy św. o godz. 18.00. Przypominamy że od maja do października przeżywamy w szczególny sposób nabożeństwo fatimskie, gdyż w tych miesiącach miały miejsce objawienia Maryi wzywającej do modlitwy różańcowej  mającej na celu przebłaganie za grzechy świata .

8. W niedzielę 11 maja wypada IV Niedziela Wielkanocna, która nosi nazwę Niedzieli Chrystusa Dobrego Pasterza. Dla naszej parafii jest to uroczystość odpustowa. Możemy w tę niedziele na każdej Mszy św. uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za popełnione grzechy. Uroczystość odpustowa będzie poprzedzona doroczną adoracją Najświętszego Sakramentu. Bliższe szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

9. We wtorek zapraszamy na spotkanie Grupy Miłosierdzia Bożego podczas spotkania adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynne za dar kanonizacji Jana Pawła II

 10. U ministrantów i w zakrystii jest do nabycia tygodnik katolicki „Gość niedzielny”.