Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

1. Po uroczystej centralnej Procesji Bożego Ciała w naszym mieście w czwartek, dziś uroczysta procesja do czterech ołtarzy w naszej parafii. Uroczystości rozpoczniemy Mszą świętą w kościele św. Ducha o godz. 10.00, następnie przejdziemy w procesji do naszego kościoła. Dziękujemy za każdy znak wiary na trasie procesji. Za religijne symbole w oknach i na balkonach domów, za modlitewną atmosferę, z której nasza procesja słynie.

2. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała czyli w najbliższy czwartek, na swoje uroczystości i procesję zapraszają nas siostry Bernardynki na godzinę 18.00. W naszym kościele msze w czwartek o 7, 8, 17 i 18. Na każdej mszy świętej tradycyjne poświęcenie wianków.  

3. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30.

4. W najbliższy piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  

5. W sobotę 13 czerwca kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je Mszą świętą o godzinie 18, następnie odmówimy różaniec i przejdziemy z procesją niosąc figurę Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matko Bożej. Można przynieść ze sobą świece.

6. W dniu dzisiejszym o godzinie 17.00 młodzież klas ósmych przyjmie z rąk księdza Biskupa Wojciecha Osiala sakrament Bierzmowania. Pamiętajmy w modlitwie zarówno o tej młodzieży jak też o dzieciach, które w maju przeżyły swoje pierwsze spotkanie z Chrystusem w Komunii świętej.

7. Zbiórka przed kościołem dla wyjeżdżających jutro do Gdańska i Pelplina o godzinie 7:35. Życzymy wam szczęśliwych i owocnych wyjazdów.

8. W sobotę 13 czerwca zapraszamy ministrantów, lektorów i obie schole wraz z rodzicami na spotkanie przy ognisku, które odbędzie się w Otolicach o godzinie 17.00. To integracyjne spotkanie będzie okazją do podziękowania sobie za zaangażowanie w życie naszej parafii w kończącym się roku szkolnym.

9. W przyszłą niedzielę 14 czerwca obchodzić będziemy 27 rocznicę pobytu świętego Jana Pawła II w Łowiczu. Wielu z nas ten dzień i sprawowaną przez papieża na Bratkowicach eucharystię pamiętać będzie do końca życia. Z tej okazji zapraszamy na okolicznościowy koncert, w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 7, im. Jana Pawła II, jak również uczniów Szkoły Muzycznej, który odbędzie się w niedzielę za tydzień, po mszy świętej o godz. 17.00. Koncert udało się zorganizować dzięki życzliwości Pana Burmistrza oraz Dyrekcjom i Nauczycielom obu placówek. Serdecznie zapraszamy.

     10. Od 25 marca tego roku trwa w naszej diecezji Synod poświęcony sprawom duszpasterskim i prawnym całej diecezjalnej wspólnoty. Pierwszym etapem prac synodalnych są spotkania grup parafialnych. Spotkanie takiej grupy w naszej parafii odbędzie się w najbliższą sobotę 13 czerwca o godzinie 9.30. Rozpoczniemy mszą świętą w kościele, następnie przejdziemy na spotkanie do Sali na plebanii, aby po wspólnym namyśle odpowiedzieć na pytania dotyczące funkcjonowania naszych parafialnych wspólnot. Do udziału w pracach synodalnych w parafii zapraszamy oprócz wskazanych przedstawicieli grup parafialnych również inne chętne osoby, którym dobro Kościoła leży na sercu. Pozostałych parafian prosimy o modlitwę w intencji Synodu, aby przyniósł jak najlepsze rozwiązania dla Kościoła na nasze czasy. A z racji pierwszej niedzieli miesiąca odmówimy teraz wszyscy modlitwę za Synod.    

    1. Dzisiejszą uroczystością Trójcy Przenajświętszej kończymy w Kościele okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Podczas Mszy św. o godz. 11.15 dzieci z klas czwartych przeżyją uroczystą Rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Ufamy, że nadal będą czynnie uczestniczyć w życiu parafii poprzez udział w niedzielnych mszach świętych oraz przystępowanie do spowiedzi i przyjmowanie Komunii Świętej. 

    2. Pierwszego czerwca czy jutro obchodzić będziemy Dzień Dziecka. Zarząd osiedla Kostka zaprasza wszystkie dzieci do szkoły podstawowej Nr 2, gdzie w godzinach 16 – 22 będą miały miejsce przygotowane dla dzieci atrakcje.

    3. Miesiąc czerwiec jest jak co roku miesiącem czci Najświętszego Sakramentu i Serca Jezusowego. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie o 17.30 a w niedziele i uroczystości o 16.30.

    4. Miesiące maj i czerwiec to tradycyjnie czas święceń kapłańskich. I nasze święcenia miały miejsce w tym czasie. I tak ksiądz Paweł w czwartek obchodził 10 rocznicę święceń, ksiądz Mateusz świętuje 13 jubileusz kapłaństwa w dniu jutrzejszym. Są jednak jubileusze wyjątkowo ważne, bo przeżywane tylko raz w życiu i takim jest 50-lecie kapłaństwa, które obchodzi w tym roku ksiądz prałat Wiesław Wronka. Wyświęcony na kapłana 6 czerwca 1976 roku w Warszawie. W intencji księdza prałata modlić się będziemy w niedzielę 7 czerwca na mszy św. o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy.  

    5. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Obowiązuje nas podobnie jak w niedzielę, udział w eucharystii. Porządek mszy świętych w naszym kościele tak jak w niedzielę. Msza święta w katedrze z procesją wokół Starego Rynku o godzinie 10.30. Wyjście delegacji z naszej parafii o godz. 9.45.

    6. Procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy w naszej parafii tradycyjnie w niedzielę w oktawie Bożego Ciała. Uroczystości rozpoczniemy mszą świętą w kościele św. Ducha o godz. 10.00, następnie przejdziemy w procesji do naszego kościoła. Na terenie naszej parafii przygotowujemy ołtarz III i IV. O przygotowanie ołtarza III prosimy Cech Rzemiosł Różnych z Łowicza, a ołtarza IV Koła Żywego Różańca Matki Bożej z Lourdes z Bratkowic oraz Męskie Koło Różańcowe.

    7. Już za tydzień 7 czerwca na mszy o 17.00 młodzież klas ósmych przyjmie z rąk księdza Biskupa Wojciecha Osiala sakrament Bierzmowania. Spowiedź dla bierzmowanych, ich rodziców i świadków w piątek o godz. 16.00.

      8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź na każdej mszy świętej. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie do Matki Bożej w sobotę o godz. 15.00.

      9. Z racji uroczystości Bożego Ciała nasza łowicka katedra zaprasza do oglądania jej skarbów. Możliwość zwiedzania muzeum, tarasów widokowych i krypt z przewodnikiem w czwartek od godz. 14.30.

      10. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd do Częstochowy na kongres Kół Żywego Różańca w najbliższą sobotę. Są także miejsca na wyjazd dla dzieci do Energylandii 12 czerwca.

      1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie umocnieni mocą z wysoka wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

      2. Dzisiejsza uroczystość rozpoczyna ostatni tydzień spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.

      3. Dziś druga grupa dzieci przyjmuje po raz pierwszy Komunię Świętą. Dzieci te będą uczestniczyć w Białym Tygodniu we Mszy św. o godz. 18.00.

      4. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz.  7,   8,  17  i  18. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 17.00.

      5. W najbliższy wtorek przypada Dzień Matki. Ogarnijmy modlitwą nasze mamy. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożych łask a zmarłym radość wieczną.

      6. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00.

      7. W przyszłą niedzielę o godz. 11.15 uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej dla dzieci klas czwartych ze wszystkich szkół. Próba dla dzieci w czwartek o godz. 18:45. Spowiedź  dla tych dzieci, rodziców i rodzeństwa w piątek o godz. 16.00. W związku ze spowiedzią kancelaria parafialna w piątek po południu będzie nieczynna.

      8. Przedszkole katolickie „U Bolesi” zaprasza na festyn rodzinny, który odbędzie się w sobotę 30 maja przy skansenie w Maurzycach. Początek o godzinie 11.00. Szczegóły na plakacie pod chórem.

      9. Również w sobotę 30 maja dzieci pierwszokomunijne wraz z opiekunami udają się na dziękczynną pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Zbiórka przy kościele o godzinie 6:45.

      10. Zapraszamy na ogólnopolską pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Częstochowy w sobotę 6 czerwca. Zapisy w zakrystii.

      11. Już za dwa tygodnie w niedzielę 7 czerwca przeżyjemy w naszej parafii sakrament bierzmowania. W najbliższą sobotę o godzinie 19.00 pierwsza próba dla bierzmowanych. Obecność kandydatów obowiązkowa.

      12. Tradycyjnie na koniec roku szkolnego organizujemy wyjazd dla ministrantów, bielanek i scholi. W tym roku wyjazd odbędzie się 12 czerwca i będzie to park rozrywki Energylandia. Ponieważ po zapisaniu się chętnych dzieci z grup parafialnych mamy jeszcze wolne miejsce, można się na ten wyjazd zapisywać.

        1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, którą dziś obchodzimy, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy na przebywanie na wieki razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

        2. W dniu dzisiejszym dzieci ze szkoły Nr 1, nr 4, ze szkoły Pijarskiej oraz z Jamna i Wygody przyjmują Pierwszą Komunię Świętą. Dzieci te będą uczestniczyć przez biały tydzień, od poniedziałku do piątku, w Mszach św. o godz. 18.00.

        3. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z Przykazaniami Kościelnymi powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą. Przyszła niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego i najważniejsze po Wielkanocy święto. Odmawiana codziennie podczas nabożeństwa majowego Nowenna do Ducha Świętego pozwala nam przygotować się do tej uroczystości.

        4. W dniu jutrzejszym wyrusza z Łowicza 371 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki w kościele sióstr Bernardynek o godz. 6.00. Pielgrzymi na Jasną Górę dotrą w sobotę około 14-tej, a o 15.30 wraz z ks. biskupem Wojciechem będą uczestniczyć we mszy św. w kaplicy Matki Bożej.

        5. 18 maja czyli jutro obchodzić będziemy 106 rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. O jego wstawiennictwo modlimy się przy relikwiach szczególnie 16go dnia każdego miesiąca na mszy o 18.00.

        6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 7. Spowiedź  dla tych dzieci, rodziców i rodzeństwa w piątek o godz. 15:30. W związku ze spowiedzią kancelaria w piątek po południu będzie nieczynna.

        7. Zapraszamy na ogólnopolską pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Częstochowy w sobotę 6 czerwca. Zapisy w zakrystii.

        8. Młodzież z klas ósmych przygotowująca się do sakramentu bierzmowania w najbliższym tygodniu odbędzie rozmowy podsumowujące dwuletni okres przygotowania. Zapraszamy was przynajmniej z jednym z rodziców w poniedziałek i środę na godzinę 18:45 do Sali na plebanii.

        9. We wtorek 12 maja w wieku 77 lat zmarł tata ks. Marcina Koralewskiego, naszego byłego wikariusza. Pogrzeb śp. Andrzeja Koralewskiego odbędzie się w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Pyrach, w środę 20 maja o godz. 11.30. Za zmarłego Andrzeja: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

        10. Na stoliku pod chórem znajdziemy wyłożony program pielgrzymki diecezjalnej do sanktuariów Europy: Lourdes, La Salette, Fatima, Santiago de Compostella. Pielgrzymka odbędzie się w październiku i ma kilka opcji do wyboru: można pojechać i wrócić autokarem, pojechać autokarem i wrócić samolotem, polecieć samolotem i wrócić autokarem lub polecieć i wrócić samolotem. Wszystkie te opcje zawierają wspólny pobyt w wymienionych sanktuariach z księdzem biskupem Wojciechem Osialem, który również będzie brał udział w pielgrzymce. Zachęcamy do zapoznania się z powyższymi ofertami.

          1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus przypomina nam, że po swoim odejściu pośle wspólnocie Kościoła Ducha Pocieszyciela. Od najbliższego piątku na zakończenie nabożeństwa majowego modlić się będziemy nowenną aż do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, prosząc o dary Ducha Świętego dla całego Kościoła.

          2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Będzie to także dzień I Komunii św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 4 w Łowiczu oraz ze Szkoły Podstawowej w Jamnie, w Wygodzie i szkoły Pijarskiej. Uroczystość Komunijną przeżyjemy na mszy św. o godz. 11.00.  Spowiedź dla tych dzieci, rodziców i rodzeństwa w piątek o godz. 16.00.

          3. W środę 13 maja o godzinie 18.00 pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Po mszy św. odmówimy różaniec, a następnie przejdziemy z figurą Matki Bożej Fatimskiej i świecami wokół kościoła.

          4. W nadchodzącym tygodniu obchodzić będziemy dwa liturgiczne święta: w czwartek święto św. Macieja Apostoła a w sobotę św. Andrzeja Boboli.

          5. W sobotę 16 maja po mszy św. o godz. 18.00 odmówimy przy relikwiach litanię do św. Jana Pawła II. Będziemy to czynić co miesiąc na wieczornej mszy św.

          6. Zakończył się czas rozliczania podatków za 2025 rok. Wielu z nas skorzystało z okazji i przekazało 1,5% podatku na cele charytatywne. W sposób szczególny dziękujemy tym, którzy wybrali Fundację „Czyń Dobro” im. Jana Pawła II i przekazali fundacji swoje 1,5% podatku. Nasza Fundacja w dniu wczorajszym obchodziła 21-wszą rocznicę powstania, i dzięki Bożej opiece i dobroci wielu ludzi i w Fundacji i w Domu Pogodnej Starości wszystko funkcjonuje bardzo dobrze.

          7. W zakrystii można się zapisywać na wyjazd do Częstochowy na Kongres Kół Żywego Różańca, który odbędzie się w sobotę 6 czerwca.

          8. W drugiej połowie maja, jak również w czerwcu i miesiącach wakacyjnych są jeszcze wolne intencje mszy świętych w ciągu tygodnia. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych za zmarłych jak i za żywych członków naszych rodzin, w rocznicę urodzin, imieniny czy rocznice śmierci.

          9. Młodzież klas ósmych przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie dziś na mszy świętej o godzinie 17.00. Jednocześnie polecamy Was Duchowi Świętemu w czasie egzaminów, które Was czekają w tych dniach.

          10. Jak co roku, w poniedziałek 18 maja wyruszy z Łowicza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi przemierzać będą tę samą drogę, jaką chodzili nasi przodkowie od 371 lat. W tym roku pielgrzymom towarzyszyć będzie hasło: „Zawierzeni Maryi – posłani do świata”. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych niepowtarzalnych rekolekcjach w drodze.

          11. Na stoliku pod chórem znajdziemy wyłożony program dwóch pielgrzymek. Pierwszą organizuje ks. Łukasz Antczak z parafii Zduny i jest czterodniowy to wyjazd na Litwę w dniach 12 – 15.06, a druga to pielgrzymka diecezjalna do sanktuariów Europy: Lourdes, La Salette, Fatima, Santiago de Compostella. Ta druga pielgrzymka odbędzie się w październiku i ma kilka opcji do wyboru: można pojechać i wrócić autokarem, pojechać autokarem i wrócić samolotem, polecieć samolotem i wrócić autokarem lub polecieć i wrócić samolotem. Wszystkie te opcje zawierają wspólny pobyt w wymienionych sanktuariach z księdzem biskupem Wojciechem Osialem, który również będzie brał udział w pielgrzymce. Zachęcamy do zapoznania się z powyższymi ofertami.