1. Po uroczystej centralnej Procesji Bożego Ciała w naszym mieście w czwartek, dziś uroczysta procesja do czterech ołtarzy w naszej parafii. Uroczystości rozpoczniemy Mszą świętą w kościele św. Ducha o godz. 10.00, następnie przejdziemy w procesji do naszego kościoła. Dziękujemy za każdy znak wiary na trasie procesji. Za religijne symbole w oknach i na balkonach domów, za modlitewną atmosferę, z której nasza procesja słynie.
2. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała czyli w najbliższy czwartek, na swoje uroczystości i procesję zapraszają nas siostry Bernardynki na godzinę 18.00. W naszym kościele msze w czwartek o 7, 8, 17 i 18. Na każdej mszy świętej tradycyjne poświęcenie wianków.
3. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30.
4. W najbliższy piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. W sobotę 13 czerwca kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je Mszą świętą o godzinie 18, następnie odmówimy różaniec i przejdziemy z procesją niosąc figurę Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matko Bożej. Można przynieść ze sobą świece.
6. W dniu dzisiejszym o godzinie 17.00 młodzież klas ósmych przyjmie z rąk księdza Biskupa Wojciecha Osiala sakrament Bierzmowania. Pamiętajmy w modlitwie zarówno o tej młodzieży jak też o dzieciach, które w maju przeżyły swoje pierwsze spotkanie z Chrystusem w Komunii świętej.
7. Zbiórka przed kościołem dla wyjeżdżających jutro do Gdańska i Pelplina o godzinie 7:35. Życzymy wam szczęśliwych i owocnych wyjazdów.
8. W sobotę 13 czerwca zapraszamy ministrantów, lektorów i obie schole wraz z rodzicami na spotkanie przy ognisku, które odbędzie się w Otolicach o godzinie 17.00. To integracyjne spotkanie będzie okazją do podziękowania sobie za zaangażowanie w życie naszej parafii w kończącym się roku szkolnym.
9. W przyszłą niedzielę 14 czerwca obchodzić będziemy 27 rocznicę pobytu świętego Jana Pawła II w Łowiczu. Wielu z nas ten dzień i sprawowaną przez papieża na Bratkowicach eucharystię pamiętać będzie do końca życia. Z tej okazji zapraszamy na okolicznościowy koncert, w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 7, im. Jana Pawła II, jak również uczniów Szkoły Muzycznej, który odbędzie się w niedzielę za tydzień, po mszy świętej o godz. 17.00. Koncert udało się zorganizować dzięki życzliwości Pana Burmistrza oraz Dyrekcjom i Nauczycielom obu placówek. Serdecznie zapraszamy.
10. Od 25 marca tego roku trwa w naszej diecezji Synod poświęcony sprawom duszpasterskim i prawnym całej diecezjalnej wspólnoty. Pierwszym etapem prac synodalnych są spotkania grup parafialnych. Spotkanie takiej grupy w naszej parafii odbędzie się w najbliższą sobotę 13 czerwca o godzinie 9.30. Rozpoczniemy mszą świętą w kościele, następnie przejdziemy na spotkanie do Sali na plebanii, aby po wspólnym namyśle odpowiedzieć na pytania dotyczące funkcjonowania naszych parafialnych wspólnot. Do udziału w pracach synodalnych w parafii zapraszamy oprócz wskazanych przedstawicieli grup parafialnych również inne chętne osoby, którym dobro Kościoła leży na sercu. Pozostałych parafian prosimy o modlitwę w intencji Synodu, aby przyniósł jak najlepsze rozwiązania dla Kościoła na nasze czasy. A z racji pierwszej niedzieli miesiąca odmówimy teraz wszyscy modlitwę za Synod.









