Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

I Niedziela Wielkiego Postu

1. W Środę Popielcową rozpoczął się Wielki Post. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z największym pożytkiem. W naszym kościele, w każdy piątek razem z Chrystusem i Jego Bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedzielę Wielkiego Postu rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach:

- dziś o godz. 16.15 pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali

- w piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30

2. Czas Wielkiego Postu to również okres modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Przy ołtarzu Chrystusa Dobrego Pasterza jest wyłożona Księga Trzeźwości. Prosimy aby do tej księgi wpisali się Ci, którzy podejmą decyzję, że na czas Wielkiego Postu powstrzymają się od picia alkoholu, palenia tytoniu i innych uzależnień.

3. Dziś o godz. 15 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii świętej, połączone z Mszą św.

4. Dzisiaj też o godz. 12.30 Msza św. Rycerstwa Niepokalanej i spotkanie formacyjne.

5. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będą zbierane ofiary do puszek na fundusz misyjny.

6. W dniach 21-28.07 br. planowana jest pielgrzymka autokarowa do Włoch z naszej parafii. Koszt wyjazdu 2990 zł + 140 euro. Zapisy i wpłata zaliczki w kwocie 1000 zł do  17. 03 br. Bliższe informacje i zapisy u ks. Pawła.

7. Koła Żywego Różańca z naszej parafii organizują wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Ołtarzewa, w dniu 16 marca br. Zapisy w zakrystii.

8. W niedzielę 3 marca br. o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII, którzy rozpoczynają przygotowania do tego sakramentu. Zapraszamy młodzież ze Szkoły Podstawowej nr. 1, 2, 4, 7, ze Szkoły Pijarskiej, ze Szkoły w Jamnie i Wygodzie. Przypominamy też, że w naszej diecezji obowiązuje następująca zasada: dzieci i młodzież uczęszcza na religię do szkoły, a sakramenty przyjmuje w swojej parafii.

9. Rozpoczął się czas komunii wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym.

10. Podobnie jak w latach ubiegłych możemy wpłacać 1,5 % podatku dochodowego na potrzeby Domu Pogodnej Starości. Dom już służy osobom starszym i chorym, przebywa w nim ok. 60 osób. Informujemy też, że od poniedziałku do piątku w godz. 7-14 możemy uzyskać bezpłatną pomoc w wypełnieniu PIT w siedzibie fundacji „Czyń dobro im. Jana Pawła II” (budynek obok plebanii).