Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Niedziela Palmowa

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego.

2. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek, 28 marca Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18. Będziemy dziękować za Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu możemy przyjąć Komunię Świętą pod dwiema postaciami. Po Mszy św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ołtarza adoracji, dawniej naz. „Ciemnicą”.

3. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy św. Zaprasza jednak wszystkich wierzących do udziału w Liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja Krzyża Świętego. Na zakończenie Liturgii Męki Pańskiej, przeniesiemy Najświętszy Sakrament do „Bożego Grobu”, gdzie adoracja będzie trwać aż do Wigilii Paschalnej. Początek liturgii o godz. 18. Specjalne nabożeństwo dla dzieci w Wielki Piątek o godz. 15.

Przypominamy, że w Wielki Piątek wierni między 18 – 60 rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch mniejszych.

4. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy na stół wielkanocny. Wieczorem w sobotę o godz. 18 będziemy celebrować Noc Paschy Pana, noc przejścia ze śmierci do życia, będziemy celebrować Jego Zmartwychwstanie. Za udział w liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6 uroczystą procesją rezurekcyjną, biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim że Pan Zmartwychwstał i jest z nami.

Następne Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 9, 10, 11:15, 12:30 i 17.  W Niedzielę Wielkanocną nie ma Mszy św. o godz. 8.

6. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą sprawowane o godz. 7, 8, 10, 11:15, 12:30 i 17.

7. Dziś o godz. 16:15 nabożeństwo Gorzkich Żali z ostatnią nauką pasyjną.

8. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na działalność parafialnej Caritas, która niesie pomoc najbiedniejszym.

9. Możliwość spowiedzi przed świętami: w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek, Wielką Środę rano od godz. 7-8, i po południu od 17:30 – 18:30.

Spowiedź dla tych którzy przyjadą na święta w ostatniej chwili: w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę tylko rano od godz. 7-8.

10. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę:

- w kościele od godz. 9 – 15

- na wioskach również od godz. 9 – Seroki, Zawady, Wygoda, Jamno i Jastrzębia

11. U ministrantów będzie można nabyć wodę święconą.

12. Próba sypania kwiatów dla Bielanek oraz dziewcząt które chciałyby brać udział w procesjach eucharystycznych w Wielki piątek o godz. 16