Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

OGŁOSZENIA – 13.09.2015 – XXIV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj rozpoczyna się tydzień modlitw o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży. Przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki patrona polskiej młodzieży będziemy prosić Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.


 1. Przyjmujemy intencje mszalne na 4 kwartał 2016 r., czyli miesiące – październik, listopad i grudzień. Przyjmujemy też na Msze św. gregoriańskie za zmarłych odprawiane przez 30 kolejnych dni. Informujemy też, że są wolne terminy na Msze św. w dni powszednie w tym roku.

 1. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne na 2016 r. Cena kalendarza 5 zł.

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.15 poświęcone zostaną plecaki i przybory szkolne. Zapraszamy zwłaszcza najmłodsze dzieci.

 1. Zapraszamy młodzież klas III gimnazjum przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie w przyszłą niedzielę 20 września po Mszy św. o godz. 12.30.

 1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie pielgrzymki osób niewidomych i niedowidzących do Łowicza i udostępnili pielgrzymom swoje mieszkania. Wielkie Bóg zapłać Wam wszystkim.

 1. Po wakacyjnej przerwie wznowiły działalność grupy parafialne:

ministranci w soboty o godz. 10.00, lektorzy w piątki o godz. 19.00
grupa młodzieżowa w piątki po mszy św. o godz. 18.00.
schola dziecięca w soboty o godz. 11.00
schola młodzieżowa w soboty o godz. 16.00
Grupa Miłosierdzia Bożego w każdy I czwartek miesiąca po Mszy św. o  godz. 18.00
Rycerstwo Niepokalanej w III niedzielę m-ca po Mszy św. o 12.30
KŻR w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00
Akcja Katolicka i Caritas w III wtorek miesiąca po Mszy św. o 18.00
Chór parafialny we środy o 19.00


 1. W Diecezja Łowicka, podobnie jak cały Kościół w Polsce, przygotowuje się do niezwykłego wydarzenia, którym będą Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, w 2016 roku. Dnia 28 sierpnia br. Symbole Światowych Dni Młodzieży: Krzyż oraz Ikona Maryi, zawitały do naszej diecezji. Spotkanie z Chrystusem i Jego Matką w Symbolach Światowych Dni Młodzieży staje się dla każdego człowieka wierzącego szansą przemiany codziennych trudności w siłę zbawczą, płynącą z krzyża. Bardzo często codzienne cierpienia, odrzucenie przez ludzi, choroby, śmierć bliskich rodzą w nas tylko frustrację, paniczny lęk, brak zaufania do Boga i ludzi, niechęć, nienawiść… Te niełatwe doświadczenia życia mogą się stać siłą zbawczą tylko wtedy, gdy są przeżywane na wzór Chrystusa i Jego Matki. A więc zbliżenie do Krzyża i Ikony, to ogromna szansa uczenia się od Jezusa i Maryi przeżywania tajemnicy cierpienia – tajemnicy krzyża.
  Zapraszamy Was bardzo serdecznie na trasę pielgrzymiej drogi Krzyża i Ikony Matki Bożej po terenie diecezji łowickiej. Do Łowicza symbole zawitają 2 października. Na terenie naszej parafii zgromadzimy się tego dnia o godz. 15.00 przy szpitalu, gdzie spotkanie z Chrystusem i Jego Matką stanie się dla nas okazją do odnowy życia. Niech to wydarzenie będzie dla nas impulsem do obudzenia uśpionej wiary. Niech będzie świadomą odpowiedzią na wezwanie Chrystusa do dźwigania krzyża naszej codzienności.


 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a nim min. kontynuacja katechez o nauczaniu św. Jana Pawła II w sprawach teologii ciała. Znajdziemy także artykuł „Dramatyczna wędrówka ludów” podejmujący kwestię pomocy ludziom uciekającym z ogarniętych wojną krajów.