Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

OGŁOSZENIA – 15 LUTEGO – VI NIEDZIELA ZWYKŁA


 1. W środę 18 lutego Środa Popielcowa i rozpoczęcie Wielkiego Postu. Msze św. w Środę Popielcową będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i po południu o godz. 16.00, 17.00, 18.00. Na każdej Mszy św. posypanie głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, także powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje wiernych od 18 do 60 roku życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki całego roku i Środę Popielcową. W Wielkim Poście ludzie wierzący nie powinni brać udziału w zabawach i dyskotekach.
 2. W głębszym przeżyciu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek w naszym kościele będziemy szli za Chrystusem Jego Krzyżową Drogą:
  - o godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci
  - o godz. 16.45 dla dorosłych.
  W niedziele o godz. 16.15 będziemy rozpamiętywali Jego Mękę podczas Gorzkich Żali.


 3. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 22-24 marca br. Dokładny program rekolekcji podamy w terminie późniejszym.

 4. Jutro o godz. 19.30 rozpocznie się nowy cykl konferencji przedmałżeńskich. Zapraszamy narzeczonych, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentu małżeństwa.

 5. Czas Wielkiego Postu to również okres modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Przy ołtarzu Chrystusa Dobrego Pasterza jest wyłożona Księga Trzeźwości. Prosimy, aby do tej księgi wpisali się ci, którzy podejmą decyzję, że na czas Wielkiego Postu powstrzymają się od picia alkoholu, czy palenia tytoniu.

 6. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 12.30 spotkanie dla młodzieży klas III gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

 7. Fundacja „Czyń dobro im. Jana Pawła II” w Łowiczu zwraca się z prośbą o wpłacanie 1% podatku dochodowego na budowę Domu Pogodnej Starości. Informujemy też, że przez cały tydzień (od poniedziałku do piątku) w godz. 8.00-16.00 możemy uzyskać bezpłatną pomoc w wypełnieniu formularza PIT w siedzibie fundacji, która mieści się w budynku plebanii. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się w każdą środę na nowennie do MB Nieustającej Pomocy i na Mszy św. o godz. 18.00.

 8. U ministrantów i w zakrystii jest do nabycia tygodnik katolicki „Gość niedzielny”.