Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Ogłoszenia – 18.06.2017 – Jedenasta Niedziela Zwykła

  1. Dziś nasza parafia oddaje cześć Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. O godz. 1000 Msza św. w kościele Świętego Ducha, a po Mszy procesja do 4 ołtarzy do naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji, która jest publicznym wyznaniem naszej wiary.

  2. W czwartek przypada zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie wianków na Mszy św. o godz. 1800. Siostry Bernardynki zapraszają w tym dniu na Mszę św. i procesję do 4 ołtarzy.

  3. W czwartek przypada 60 r. święceń kapłańskich biskupa Alojzego Orszulika. Msza św. w katedrze w tym dniu o godz. 1800.

  4. W nadchodzący piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 700; 800; 1700; 1800. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 1730. Można spożywać pokarmy mięsne.

  5. Przyjmujemy intencje Mszy św. na III kwartał 2018 roku, czyli miesiące lipiec, sierpień i wrzesień. Przyjmujemy również na Msze św. gregoriańskie za zmarłych, odprawiane przez 30 kolejnych dni. Informujemy też, że są wolne terminy na Msze św. w dni powszednie w tym roku.

  6. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Msze św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 700; 800; 1700; 1800. Do spowiedzi można przystąpić codziennie w czasie każdej Mszy św.

  7. W sobotę 24 czerwca na Starym Rynku w Łowiczu odbędą się uroczystości zakończenia Nawiedzenia Obrazu MB Jasnogórskiej. Będziemy dziękować Maryi za nawiedzenie naszych parafii. Ksiądz Bp Ordynariusz zaprasza wszystkich wiernych z każdej parafii naszej diecezji. Koła Żywego Różańca niech zabiorą ze sobą różańce, a każda parafia feretrony i chorągwie. Niech nie zabraknie osób w strojach ludowych. Ksiądz Bp liczy na obecność Ochotniczej Straży Pożarnej. Początek uroczystości o godz. 1100. Msza św. będzie transmitowana przez TV Trwam, Radio Maryja i nasze Radio Victoria. Będzie to pięknym świadectwem naszej miłości do MB.

  8. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy nawiedzenie obrazu MB w rodzinach naszej parafii. Jest to wyraz naszej czci Maryi, będący przedłużeniem misji parafialnych i przybycia Obrazu MB do naszej parafii. Jako duszpasterze pragniemy, aby również do naszych rodzin mógł dotrzeć wizerunek MB Jasnogórskiej. Obraz MB rozpocznie swoją wędrówkę od mieszkańców Serok. Zapraszamy przedstawicieli Serok, by odebrali Obraz MB z kościoła po Mszy św. o godz. 8. Następnie zostanie on przekazany mieszkańcom Zawad, Wygody, Urbańszczyzny, Jamna, Jastrzębi, os. Bratkowice, os. Kostka oraz pozostałych ulic naszej parafii. Na zakończenie peregrynacji w danej miejscowości zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców. Niech wizerunek MB przyjmują te rodziny, które tego pragną.

  9. Zapraszamy serdecznie na II Festyn parafialny RODZINA BOGIEM SILNA 25 czerwca o godz 14 przy SP nr 7 na Bratkowicach. Zapewniamy wiele atrakcji m.in. mecz towarzyski księża vs radni miasta; licytacje piłek i koszulek z autografami naszej kadry narodowej w piłkę nożną i siatkową, grill, konkursy i zabawy dla całych rodzin i wiele innych. Podczas festynu odbędzie się turniej rodzinny w siatkówkę plażową o puchar ks. Proboszcza. Czteroosobowe drużyny (rodziny) chętne do gry prosimy zgłaszać do zakrystii.

  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii i u ministrantów do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.