Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

19.02.2023 – VII Niedziela Zwykła

1. W najbliższą środę, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7, 8, 10 i po południu o godz. 16, 17 i 18.

2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły – 1 posiłek do syta i 2 mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jako ludzie wierzący w Wielkim Poście nie organizujemy i nie bierzemy udziału w weselach, zabawach i dyskotekach.

3. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 16:30 oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedzielę o godz. 16:15.

4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 26-28 marca br. Dokładny program podamy w dalszym czasie.

5. Rozpoczynamy dzisiaj w Kościele w Polsce Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencjach tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.

6. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

7. W poniedziałek, 27 lutego, rozpocznie się nowy cykl konferencji przedmałżeńskich. Zapraszamy narzeczonych, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Poniedziałek, 27 lutego, godz. 19:30, sala na plebanii.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii (i u ministrantów) jest do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego.