Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

IV Niedziela Adwentu

  1. Powoli kończy się Adwent. Minęły rekolekcje parafialne. Ufamy, że wielu parafian skorzystało z sakramentu pokuty i przygotowało serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.
  2. W naszym kościele okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej w poniedziałek, wtorek i środę – rano od 7.00 – 8.30 i po południu od 17.30 – 18.30. W wigilię Bożego Narodzenia spowiedź tylko rano od godz. 7.00 – 8.30.
  3. W czwartek, 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody i wyciągnięcia przyjaznej dłoni w naszych wspólnotach rodzinnych i sąsiedzkich. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  4. W uroczystość Bożego Narodzenia będą odprawione 2 Pasterki – o godz. 22.00 i o godz. 24.00, aby stworzyć możliwość udziału we Mszy św. jak największej grupie wiernych. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia. Następne Msze św. w dniu 25 grudnia będą sprawowane o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.15, 12.30 i 17.00. W każdej Mszy św. może uczestniczyć 93 osoby – dotyczy to także kwarantanny narodowej.
  5. W sobotę, 26 grudnia wspominamy św. Szczepana, pierwszego męczennika. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 11.15, 12.30 i 17.00. Poświęcenie ziarna do siewu na Mszy św. o godz. 8.00 i 10.00. Ogłoszenia są wywieszone na tablicy pod chórem i są umieszczone na stronie internetowej parafii.
  6. Rada Parafialna, sołtysi, p. Organista i panowie Kościelni zakończyli roznoszenie opłatków wigilijnych. Parafia otrzymała z tej okazji 18.300 zł. Ks. Proboszcz dziękuje za rozniesienie opłatków Radzie Parafialnej, Sołtysom, p. Organiście i panom Kościelnym. Wszystkim rodzinom dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. W opłatki możemy się jeszcze zaopatrzyć w zakrystii.
  7. Caritas parafialna serdecznie dziękuje za złożoną żywność do kosza, który był wystawiony przy ołtarzu Chrystusa Dobrego Pasterza. Żywność ta zostanie rozdzielona wśród osób najbiedniejszych
  8. W sklepiku pod chórem są do nabycia świece wigilijne i kalendarze na przyszły rok.
  9. U ministrantów można nabyć sianko na stół wigilijny. Ofiary zebrane w ten sposób są przeznaczone na fundusz ministrancki.
  10. Tradycyjnie w okresie Bożego Narodzenia składamy naszym parafianom wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pragniemy takie wizyty kolędowe składać i w tym roku. Jednak ze względu na ograniczenia związane z epidemią zrobimy to po świętach Wielkanocnych. Plan szczegółowy kolędy podamy w późniejszym czasie, bliżej świąt Zmartwychwstania Pańskiego.