Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

IV Niedziela Adwentu

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. dzisiaj będą odprawiane tylko do południa. Nie będzie dzisiaj Mszy św. o godz. 17.

2. Postarajmy się pięknie i po chrześcijański przeżyć wieczerzę wigilijną. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i połamania się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. W  Wigilię, zwłaszcza gdy przypada w niedziele nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu potraw.

3. Po skończonej wieczerzy wigilijnej pozostańmy w rodzinnym gronie, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Zapraszamy na Pasterkę do naszej świątyni o godz. 24.

4. Jutro, w poniedziałek 25 grudnia uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane o godz. 8, 10, 11:15, 12:30 i 17. Nie będzie Mszy św. o godz. 7 rano.

5. We wtorek, drugiego dnia świąt, w święto św. Szczepana, Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Poświęcenie owsa na Mszy św. o godz. 8 i 10.

6. Rada Parafialna, Sołtysi, Pan Organista i Panowie Kościelni zakończyli roznoszenie opłatków wigilijnych. Parafia otrzymała z tej okazji 24 tys. zł. Wszystkim rodzinom dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. W opłatki możemy się jeszcze zaopatrzyć w zakrystii.

7. Caritas Parafialna serdecznie dziękuje za złożoną żywność do kosza, który był wystawiony przy ołtarzu Chrystusa Dobrego Pasterza. Caritas dziękuje również firmie Bracia Urbanek i firmie Agros Nowa za okazaną pomoc. Żywność ta została rozdzielona wśród osób najbiedniejszych.

8. Rolnicy z naszej parafii z okazji św. Mikołaja przekazali naszej parafii 400 zł. Bóg zapłać.

9. Serdecznie dziękujemy rodzinie Wysockich z ul. Łyszkowickiej, za choinki ofiarowane dla naszego kościoła. Dziękujemy również Paniom z Kół Żywego Różańca za dekoracje choinek.

10. W środę, 27 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Niech to będzie okazja do wspólnej – rodzinnej modlitwy i do rozmowy z Duszpasterzem. Chrześcijanin przyjmujący kapłana w swoim domu, daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Porządek kolędy na najbliższe dni:

- w środę od godz. 16:30 odwiedzimy mieszkańców ul. Łyszkowickiej, Wspólnej, Kaźmierczaka, Oczykowskiego i Tarczyńskiego (3 księży).

- w czwartek 28 grudnia od godz. 16:30 – odwiedzimy mieszkańców ul. Chmielińskiej, Motylińskiego, Zielnej i Rybackiego (3 księży).

- w piątek 29 grudnia od godz. 16:30 – odwiedzimy mieszkańców ul. Klimeckiego, Księżackiej i Zacisznej, Radzieckiej (3 księży).

- w sobotę, 30 grudnia od godz. 9 – odwiedzimy mieszkańców Jastrzębi   

- we wtorek, 2 stycznia od godz. 16:30 – odwiedzimy mieszkańców ul. Czajki blok 1a, 1b, 1c (2 księży).