Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Niedziela Świętej Rodziny

1. Dzisiejsze święto nasuwa nam wszystkim temat do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest Ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia, stanowi sanktuarium życia i świętości. Dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.

2. Dzisiaj żegnamy 2023 rok. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 16:30. Będziemy Bogu dziękować za mijający czas i będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i dla naszych rodzin. Możemy uzyskać odpust zupełny za publiczny śpiew Ciebie Boga wysławiamy – pod zwykłymi warunkami.

3. W poniedziałek, 1 stycznia 2024 roku przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w nowy rok będą odprawiane o godz. 7, 8, 10, 11:15, 12:30 i 17. Jest to święto nakazane, czyli obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. Za pobożne odmówienie hymnu do Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza św. dla dzieci i młodzieży w pierwszy piątek o godz. 16:30. Msza św. z adoracją Najświętszego Sakramentu dla dorosłych o godz. 7 i 18. Spowiadamy przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św.

5. Msze św. w dni powszednie są odprawiane o godz. 7, 8 i 18.

6. W najbliższą sobotę, 6 stycznia, świętować będziemy Objawienie Pańskie, zwane w naszej tradycji świętem Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę by oznaczyć nasze domy i mieszkania. Kredę i kadzidło przygotowali ministranci z ks. Pawłem i będzie je można nabyć przed Mszą św. Ofiary składane za kadzidło i kredę są przeznaczone na fundusz ministrancki. Ofiary składane na tace są przeznaczone na działalność misyjną Kościoła.

7. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu modlitwy i rozmowy z duszpasterzem. W tym tygodniu odwiedzimy:

- we wtorek, 2 stycznia od godz. 16 ul. Czajki bloki 1a, 1b, 1c (2 księży)

- we środę, 3 stycznia od godz. 16 mieszkańców ul. Wygoda i Zgoda oraz os. Kostka blok 13, 14 i 15 (3 księży)

- w czwarte, 4 stycznia od godz. 16 mieszkańców os. Kostka blok 16, 16a, 17, 18 (2 księży)

- w piątek, 5 stycznia od godz. 16 mieszkańców os. Kostka blok 19, 20, 21, 22 (2 księży)

W poniedziałek 8 stycznia , od godz. 16 mieszkańców ul. Kaliskiej bloki i domy jednorodzinne (3 księży)

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 8 Msza św. dla Kół Żywego Różańca z naszej parafii.

9. Całej wspólnocie i tym, którzy z nami przeżywają te radosne święta życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Matki Najświętszej.