Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Ogłoszenia – 14.02.2016 – Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

  1. W Środę Popielcową rozpoczął się Wielki Post. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym pożytkiem. Przypominamy, że w naszym kościele, w każdy piątek, razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele Wielkiego Postu rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

- dziś o godz. 16.15 pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali.

- w piątek Droga Krzyżowa: o godz. 16.00 dla dzieci, o 16.45 dla dorosłych

Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św. i modlitwa w intencjach ojca św.. Odpust możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.


  1. Czas Wielkiego Postu to również okres modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Przy obrazie Chrystusa Dobrego Pasterza jest wyłożona Księga Trzeźwości. Prosimy, aby do tej księgi wpisali się Ci, którzy podejmą decyzję, że na czas Wielkiego Postu powstrzymają się od picia alkoholu czy palenia tytoniu.

  2. Fundacja Czyń dobro im. Jana Pawła II w Łowiczu zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku dochodowego na budowę Domu Pogodnej Starości. Informujemy też, że przez cały tydzień (od poniedziałku do piątku) w godz. 8.00 - 16.00 możemy uzyskać bezpłatną pomoc w wypełnieniu formularza PIT w siedzibie fundacji (budynek obok plebanii). Za wszystkich ofiarodawców modlimy się w każdą środę na nowennie di M.B. Nieustającej Pomocy i na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

  3. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać ofiary do puszek na Fundusz Misyjny.

  4. W każdą sobotę o godz. 18.00 jest sprawowana Msza św. z liturgią niedzielną dla wiernych, którzy ze względu na obowiązkową pracę nie mogą brać udziału we Mszy św. w niedzielę.

  5. Koła Żywego Różańca organizują w dniu 12 marca br. wyjazd do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej. Szczegóły i zapisy w zakrystii. Zapraszamy.

  6. U ministrantów i w zakrystii do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do lektury.