Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Ogłoszenia – 18.10.2015 – XIX Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Przez cały tydzień pamiętajmy o misjonarzach, duchownych i świeckich, którzy zostawili swoje domy i swoich bliskich, udali się do różnych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka. Ofiary zbierane dziś na tacę są przeznaczone na działalność misyjną Kościoła.

 1. Dziś swoja pamięcią obejmujemy również pracowników służby zdrowia z racji św. św. Łukasza ewangelisty i lekarza.

 2. W czwartek 22 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

 3. Zbliża się Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy zgłaszać imiona naszych bliskich zmarłych na wypominki i Mszę św. listopadową.

 4. Otrzymaliśmy z Caritas naszej diecezji do rozprowadzenia w parafii znicze na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Znicze te można nabywać w kiosku pod chórem.

 5. W zakrystii i kiosku pod chórem są do nabycia kalendarze ścienne na 2016 r. Cena kalendarza 5 zł.

 6. Informacja dla osób, które mają zmarłych na naszym cmentarzu grzebalnym. Cmentarz został poświęcony w 1991 r. i od tego czasu są tam chowani nasi parafianie. Po upływie 20 lat od daty pochowania należy odnowić dzierżawę grobu. Prosimy zatem o odnowienie dzierżawy grobów dla zmarłych w latach 1991 – 1995.

 7. 31 października 2015 roku organizujemy w naszej parafii „NOC ŚWIĘTYCH”. Jest to czuwanie modlitewne mające na celu przybliżyć wiernym prawdę o tym, że każdy z nas jest powołany do świętości i każdy z nas może ją osiągnąć będąc w łączności z naszym Panem Jezusem Chrystusem. Będzie to wieczór radości i uwielbienia Pana Boga.  Serdecznie zapraszamy dzieci ( przebrane za świętych), młodzież i dorosłych do wspólnego przeżywania radości płynącej z bycia blisko Chrystusa. Czuwanie rozpocznie się o godz. 1930. Głównym patronem naszego spotkania będzie św. Filip Neri, a hasłem jego najsłynniejsze powiedzenie „WOLĘ NIEBO”.

 8. Młodzież klas trzecich gimnazjum przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie miała spotkanie w niedzielę
  października na Mszy o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa.


 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a nim min. O Synu, który sam wybiera sobie Matkę i ogromnej mocy modlitwy różańcowej mówi o. Augustyn Pelanowski. A także artykuł : Wybory w sprawach sumienia - o tym jak w istotnych dla nas katolików sprawach głosowały w sejmie poszczególne partie.