Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

XXIII Niedziela Zwykła, 4,09.2022 r.

1. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy i troski o dobre wychowanie dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Dni Modlitw za dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

2. W czwartek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7, 8, 10, 17 i 18. Poświęcenie ziarna do siewu na Mszy Świętej o godz. 8 i 10.

3. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

4. Msze św. w dni powszednie są odprawiane o godz. 7, 8, 17:30 i 18. Spowiadamy w czasie każdej Mszy św., ale ze względu na mniejszą liczbę księży w parafii do spowiedzi zapraszamy przed każdą Mszą św.

5. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.

6. Jutro rozpocznie się nowy cykl konferencji przedmałżeńskich. Zapraszamy narzeczonych, którzy przygotowują się zawarcia sakramentu małżeństwa. Poniedziałek, 5 września br., godz. 19.30, sala na plebanii.

7. Podobnie jak w latach ubiegłych będą spotkania dla rodziców i dzieci klas trzecich, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii św. Pierwsze takie spotkanie, połączone ze Mszą św. będzie w niedzielę 18 września o godz. 15. Zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, nr 2, nr 4, nr 7, ze Szkoły Pijarskiej i ze Szkoły w Jamnie i w Wygodzie. Przypominamy też, że w naszej diecezji obowiązuje następująca zasada: dzieci i młodzież uczęszcza na religię do szkoły, a sakramenty przyjmuje w swojej parafii.

8. W każdym miesiącu kapłani będą odwiedzać osoby starsze i chore w ich domach, aby mogli skorzystać ze spowiedzi i przyjąć Komunię św. Prosimy o zgłaszanie tych osób do zakrystii.

9. Od przyszłej niedzieli będziemy przyjmować intencje Mszy św. na IV kwartał 2023 r., czyli miesiące: październik, listopad i grudzień.

10. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych w niedzielę 11 września o godz. 12:30 - Msza św. – po Mszy spotkanie formacyjne.

11. Spotkanie dla ministrantów i lektorów: sobota, 10 września o godz. 10 – ministranci; Godz. 19 – lektorzy.

12. Spotkanie dla Akcji Katolickiej i Grupy Miłosierdzia we wtorek 6 września o godz. 19 na plebanii.

13. Spotkanie dla zespołu Caritas w środę 7 września o godz. 19 na plebanii.

14. Spotkanie popielgrzymkowe dla Łowickiej Pielgrzymki „Jaskółki” w przyszłą niedzielę o godz. 15 w parafii na Korabce.

15. W zakrystii (i u ministrantów) jest do nabycia tygodnik katolicki „Gość Niedzielny”.