Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Ogłoszenia 27 lutego 2022

  1. Rozpoczynamy dzisiaj w Kościele w Polsce Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.
  2. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.  W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznych podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.
  3. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 7, 8, 10 i po południu o godz. 16, 17       i 18.
  4. W środę Popielcową obowiązuje post ścisły ( jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jako ludzie wierzący w Wielkim Poście nie organizujemy i nie bierzemy udziału w weselach, zabawach i dyskotekach.
  5. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 16.30 oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali  - w niedzielę o godz. 16.15.
  6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 3 – 5 kwietnia br. Dokładny program podamy w terminie późniejszym.
  7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek okazja do spowiedzi i Komunii Św. wynagradzającej za grzechy. Różaniec fatimski  w sobotę 5 III o godz. 16.30 w intencji pokoju na Ukrainie.
  8. W przyszłą niedzielę o godz. 8 Msza Św. Kół Żywego Różańca z naszej parafii, a po Mszy Św. o godz. 12.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. Odpowiadając na prośbę Ojca Św., dzisiaj i w Środę Popielcową , po Mszach Św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc dla Ukrainy.